Ako sa stať príťažlivým človekom

Príťažlivosť človeka spočíva v jeho vyžarovaní.

Ak je niekto pesimista, skeptik a flákač, jeho energia bude príťažlivá leda tak jemu podobným, alebo ľuďom vibrujúcim na nižších frekvenciách. Ak je naopak niekto pozitívny a svojim kreatívnym prístupom vie potešiť aj iných, v takomto prípade sa dá rozpoznať a pocítiť  príťažlivý efekt vyšších vibrácií.  

Existujú zásady a kultúrne tradície, ktoré nám dávajú status civilizovaných bytostí, preto  ak ich budeme mať  na pamäti a pôjdeme ostatným príkladom, naša príťažlivosť bude stúpať. Nasledujúcimi zásadami sa sám riadim a aby ste aj vy získali vačšiu príťažlivost je dobré uvedomiť si že na to treba:

1. Byť vedomý a bdelý

Je známim faktom, že každá príčina má aj následok. Preto sa netreba čudovať, ak sa nám stávajú podivuhodne opakujúce sa situácie. Je na mieste sa zamyslieť, či sa nám náhodou nedeje to, čo my sami spôsobujeme druhým… A ak sa nám niečo nepáčí, treba zmeniť svoj postoj a nie snažiť sa zmeniť druhých. Na to kompetenciu z pohľadu prírodných-božích-vesmírnych… pravidiel nemáme. A ak to porušujeme vyrábame si tak negatív, ktorý sa nám karmicky prejavuje nezdarom, úrazmi a chorobami.

2. Poznať svoje dejiny

Aby som vedel z akej kultúry pochádzajú moje korene a dokázal si uvedomiť  hodnoty, ktoré som zdedili od svojich predkov. Vraví sa, že históriu píšu víťazi a preto študujem dejiny mimo hlavný prúd.  Keď si uvedomíme fakt, že víťazi boli národy ktoré násilím dobývali druhé krajiny, môžeme si spraviť vlastný úsudok o pravdivosti ich výkladu. Ďalšou výhodou znalosti dejín je možnosť poučiť sa z chýb našich predkov napredovať bez zbytočných strát.

3. Mať úctu k rodnému jazyku

Snažiť sa v ňom komunikovať bez zbytočného používania cudzích slov. Takýmto prejavom si zachovávam úctu k tým, ktorý za náš jazyk tvrdo a neľútostne bojovali a tým pádom, aj k sebe samému. Z môjho pohľadu je ísť príkladom tým najdôležitejším poslaním aké človek má.

4. Žiť dôstojne

Pod nikým sa neponižovať a nad nikým nepovyšovať. Poznáte ten nepríjemný pocit keď prídete k lekárovi, na policajnú stanicu, alebo sa rozprávate z vašim nadriadeným?  Ten nastáva iba vtedy, keď nám chýba sebavedomie. V takej chvíli vnímame autority ako niekoho mocnejšieho a samých seba staviame do role podriadeného. Takýto postoj nieje dôstojný ale ponižujúci. Preto je veľmi doležité uvedomovať si, že sa doň za žiadnych okolností nemáme staviať ani dobrovoľne alebo nátlakom či vyhrážkami. V opačnom prípade si treba dávať pozor na zneužívanie moci svojho postavenia. Nikdy nesmieme ľudí pod našim vplyvom zastrašovať a snažiť sa ich dostať na miesto ktoré nám vyhovuje proti ich vôli. Taktiež je nedôstojné o iných rozprávať vo forme v akej by sme si to nedovolili za ich prítomnosti, takzvané ohováranie. Patrí sem ešte zosmiešňovanie a podceňovanie. Takéto praktiky považujem za primitívne a nedôstojné.

5. Byť odvážny

Ochraňovať slabších, vypočuť si iné názory a veriť v spravodlivosť. Túto výnimočnú vlastnosť odporúčam trénovať každý deň, vždy keď cítime pocit strachu. Strach je využívaný na manipulovanie nášho vedomia a podvedomia. Najčastejšie sa do nás dostáva vo forme nevhodných televíznych relácií ako sú Televízne Noviny, kriminálky, horory a mysteriózne seriáli. Ovplyvňujú nás však aj hudobné klipy, časopisy a internet.

6. Byť suverénny

Schopnosť obhájiť svoje konanie na základe sebavedomia. Nesmieme sa nechať zastrašiť a vedieť zakročiť v prípade potreby.

7. Byť Empatický

Vedieť sa vžiť do kože druhého, je veľmi dôležité z hľadiska porozumenia. Častokrát sa stáva že sa pozeráme na vec len z jednej strany a to z tej našej. V takomto prípade nevieme posúdiť problém objektívne a máme sklony byť nespravodlivý. Treba si však dať pozor na zneužitie empatie a to na citové vydieranie. Tu je na mieste zapojiť rozum prehodnotiť, či nedochádza k zneužívaniu.

8. Byť dočkavý

Dočkavosť nám dáva priestor na pochopenie skutočnej pravdy. Žijeme v dobe kedy je všetko rýchle (internet, smartfóny, autá, komunikácia, občerstvenie atď..) Nám sa tak potom zdá že na nič nemáme čas a potrebujeme všetko hneď. Je to umelo vytvorená ilúzia o čase, ktorá nás má zmiesť a mimo iného zbaviť nás vlastnosti ktorá ruže prináša. Preto odporúčam dočkavosť tiež trénovať každodenne, aby sa náš život nezmenil na dostihovú dráhu. Vytvoríme si tak dostatok priestoru a času na zodpovedanie otázok o tom kto sme, a čo je naším poslaním.

9. Byť vytrvalý

Je dobrá vlastnosť ktorou je nevyhnutné ísť príkladom. Iba tí vytrvalí dokážu zmeniť to, čo sa im nepáči a takáto kvalitná vlastnosť človeka je príťažlivá. Ak túžime aby bol svet krajším a ľudia okolo nás šťastnými, nikdy sa nevzdávajme svojich snov. Tvorme nové veci a pomáhajme si navzájom. Za odmenu dostaneme prílev energie v rôznych podobách.

10. Mať rešpekt 

Ktorý pramení z úcty k životu a z činov, ktoré sú dôkazom našich postojov a vyjadrení. Je to akýsi bonus ktorý získame za naše konanie, podľa týchto základných zásad. Život sa stáva priateľskejším a zábavnejším. Vrelo odporúčam všetkým, ktorí sa rozhodli pre svoje okolie ísť príkladom, zapracovať na svojich nedostatkoch a stať sa príťažlivými.

 

Súznieš s týmito slovami, no nevieš si predstaviť uplatniť ich v praxi? Rád ti s tým pomôžem. Ponúkam koučing na zvýšenie mentálnej, psychyckej, aj duševnej výkonnosti. Nech sa páči pre viac informácií o službách klikni sem…

 

 

Leave a Review

  • feature
    0
Pros
Cons
Submit

User Reviews

REPLY
Cancel

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.